Regały do piwnicy i do spiżarni

Wiele osób lubi magazynować różnego rodzaju przedmioty z myślą, że jeszcze kiedyś się przydadzą. Dobrze, gdy ma się piwnicę lub inne pomieszczenie gospodarcze, w którym można bez problemu przechowywać niezbędne rzeczy. Wtedy nie zajmują miejsca w mieszkaniu. Żeby móc swobodnie i bezpiecznie przechowywać dane przedmioty, konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli, które to umożliwią. Warto dowiedzieć się, jaki ma się wybór, bo wcale nie jest on mały. A to, co się wybierze, zależy od tego, jakie ma się potrzeby oraz czy rzeczy, jakie się przechowuje, są lekkie, czy ciężkie.

Regały do piwnicy z różnych materiałów

Meble, które znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach gospodarczych, jak i innych są regały do piwnicy. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. To właśnie od tego czynnika zależy to, jak bardzo wytrzymałe będą. Najpopularniejsze są te, które zrobione są z metalu. Odznaczają się one dużą wytrzymałością i łatwo utrzymać je w czystości. Nie straszne im niekorzystne warunki atmosferyczne. W piwnicy jednak meble tego rodzaju nie są narażone na takowe, dlatego można zdecydować się na inny model. Przykładowo na regały wykonane z plastiku. Sprawdzają się one, gdy nie przechowuje się bardzo ciężkich przedmiotów. Można też zainwestować w regały zrobione z drewna, ale niekoniecznie są polecane do piwnicy. Na pewno nie do tej, w której panuje wilgoć.

Regały do piwnicy i nie tylko

W piwnicach na pewno sprawdzą się regały o niewielkich wymiarach. Są to z reguły niewielkie pomieszczenia. Jeśli chce się mieć swobodę i przesuwać regał według potrzeb, to można zdecydować się na taki wbudowanymi kółkami. Dzięki nim przesuwanie regału nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jeśli regał użytkuje się w spiżarni lub w innym miejscu, do którego dostęp mają dzieci, to warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa dotyczących przechowywania środków chemicznych. Nie mogą się one znajdować na niskich półkach, tylko możliwie jak najwyżej.

Regały do piwnicy i ich montaż

Złożenie regałów jest banalnie proste. Wiele jednak zależy od tego, jaki model się wybierze. Niektóre są łączone ze sobą za pomocą specjalnych zaczepów lub haczyków, a inne należy po prostu poskręcać. Te ostatnie to najprostsze w montażu meble. Można je z łatwością złożyć, a w razie konieczności zdemontować. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja montażu, co znacznie ułatwia to zadanie. Poza tym powinny znaleźć się też wszystkie części, które posłużą do prawidłowego złożenia danego regału. Wybierając regał, należy na pewno zwrócić uwagę na to, jak ciężkie przedmioty będzie można składować na poszczególnych półkach. W tym celu należy zwrócić uwagę na parametr, jakim jest udźwig półek.

 

Metalowe regały warsztatowe z półkami

Każde miejsce pracy powinno być uporządkowane, żeby pracownicy mogli się swobodnie poruszać i by mogli mieć dostęp do narzędzi niezbędnych im do wykonywania swojej pracy. Żeby dobrze zorganizować przestrzeń, koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie meble i akcesoria można zakupić, żeby miejsce pracy było możliwie jak najbardziej funkcjonalne. Na rynku dostępne są różne regały. Mają one odmienną konstrukcję i przeznaczone są do stosowania w różnych branżach. Jeśli prowadzi się warsztat samochodowy, to z całą pewnością warto kupić regały, których półki będą stabilne, bo składowane w warsztacie narzędzia nie należą do lekkich.

Regały warsztatowe z metalu

Najbardziej wytrzymałym materiałem jest metal. Zapewne dlatego właściciele warsztatów decydują się na regały warsztatowe z niego wykonane. Półki na takich regałach montowane są w różny sposób. Do montażu można użyć śrub lub wsporników albo zaczepów. Już na etapie wyboru regału należy zdecydować się, jaki system mocowania się wybiera. Bez względu na to, jaki się wybierze, trzeba wiedzieć, że montaż zawsze jest łatwy i nie zajmuje wiele czasu. W wielu warsztatach znajdują się regały, jednak nie są one funkcjonalne, bo przykładowo ich półki nie są w stanie wytrzymać dużego obciążenia. Regały takie można z powodzeniem sprzedać, a na ich miejsce wstawić nowe, nowoczesne i funkcjonalne. Demontaż regałów także jest łatwy. Można je przewieźć w dowolne miejsce i skręcić ponownie. Dlatego mogą być użytkowane przez wiele lat, a i tak nie tracą swoich właściwości. Regały metalowe są powszechnie stosowane w warsztatach i nie tylko. Dokładniej wszędzie tam, gdzie ważna jest dobra organizacja i uporządkowanie miejsca pracy.

Regały warsztatowe i akcesoria

Kupując regały warsztatowe, można od razu zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które na pewno zwiększą funkcjonalność tego rodzaju mebli. Ma się szansę na kupienie pudełek i koszyków. Mogą być one wykonane z metalu lub z siatki. Na siatkach można wieszać haczyki, a na nich narzędzia warsztatowe o małej masie. Te cięższe należy kłaść na półkach. Żeby dobrze dobrać udźwig półek, konieczne jest zakupienie odpowiednio wytrzymałych. Jeśli nie ma się w tej dziedzinie doświadczenia, to warto poradzić się sprzedawcy, który zna parametry poszczególnych regałów, a także wie, jakie dodatkowe wyposażenie jest do nich polecane. Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni w warsztacie jest ważne. Można zakupić regał na wymiar, a także łączyć je ze sobą w pionie oraz w poziomie. Wszystko zależy od tego, ile dokładnie ma się miejsca i jak chce się je zaaranżować. Na pewno stosując takie rozwiązania, pomieszczenie będzie funkcjonalne i estetyczne, a praca w nim przyjemniejsza.

 

Stabilne i wytrzymałe regały metalowe

W wielu branżach, w których konieczne jest przechowywanie towarów oraz archiwizacja dokumentów, stosuje się meble, które umożliwiają wykonanie tego zadania. Nie tylko w magazynach, czy w szeroko pojętym przemyśle stosowanie regałów ma rację bytu. Sprawdzają się również w gastronomii i w sklepach. Decydując się na zakup tego rodzaju mebli, warto dowiedzieć się wcześniej, wśród jakich można wybierać, bo jest ich dość sporo. Przede wszystkim różnią się od siebie materiałami, z jakich zostały wykonane.

Regały metalowe i ich zalety

Regały, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, z reguły wykonane są z metalu, ponieważ jest to materiał odporny na działanie czynników zewnętrznych. Mając meble metalowe, nie trzeba martwić się o to, że spróchnieją. Może tak się zdarzyć w przypadku regałów, które wykonane są z drewna. Jeśli są one zrobione z plastiku, to z kolei nie są odporne na złamania i nie ma możliwości postawienia na nich ciężkich przedmiotów, bo półki uginają się pod ciężarem. Może się to okazać kłopotliwe zwłaszcza w miejscach, których na co dzień operuje się przedmiotami o dużej wadze. Regały metalowe zazwyczaj są wolnostojące. Można też zdecydować się na takie, które stoją na dwóch nogach i są mocowane do ściany. Rozwiązanie takie stosuje się zazwyczaj wtedy, gdy dysponuje się niewielką ilością miejsca w magazynie lub w sklepie, w każdym innym dowolnym miejscu, w którym znajduje się regał.

Kolor i parametry regałów metalowych

Zawsze ma się wybór dotyczący tego, jakiego koloru regał się wybierze, a także tego, jaki będzie miał on udźwig półek. Poza tym ma się szansę dobrać sposób mocowania. W sklepach, w których szczególnie ważna jest ekspozycja towaru, także można zauważyć, że regały tego rodzaju są powszechnie stosowane. Wielu sprzedawców decyduje się na regały łączone, a więc modułowe. Stosując je, można maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię sklepową, a to oznacza, że ma się szansę wyeksponować jeszcze większą ilość produktów, którymi się handluje. Kolor regału można zmieniać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Metalowe regały łatwo pomalować i w ten sposób dopasować ich barwę do aktualnej aranżacji sklepu. Wielu przedsiębiorców decyduje się na tego rodzaju meble, bo są one wytrzymałe i nie ma konieczności zakupu ich okresowo. Na pewno przetrwają próbę czasu i nawet po kilku latach będą się dobrze prezentowały. Nawet z upływem czasu nie zmienią się ich parametry. Półki wciąż będą tak samo stabilne, jak na początku użytkowania, a metal nie będzie zardzewiały, ponieważ pokryty jest warstwą ocynku. Warto zdecydować się na taki model, bo to dobra inwestycja.